RE70G12R0C02 Vishay Wirewound Resistors - Chassis Mount 20watts 12ohms 1% Inductive
Part Nnumber
RE70G12R0C02
Description
Wirewound Resistors - Chassis Mount 20watts 12ohms 1% Inductive
Producer
Vishay
Basic price
Vishay Product Category: Wirewound Resistors - Chassis Mount RoHS: In Transition Brand: Vishay Resistance: 12 Ohms Power Rating: 20 W Tolerance: 1 % Temperature Coefficient: 20 PPM / C Operating Temperature Range: - 55 C to + 250 C Case Diameter: - Case Height: 13.87 mm Case Length: 49.23 mm Case Width: 27.43 mm Mounting Style: Chassis Packaging: Bulk Product: Power Resistors Wirewound Aluminum Housed Series: RE Military Factory Pack Quantity: 10 Termination Style: Flange Type: Wirewound Resistors, Military, MIL-PRF-18546 Qualified, Type RE, Aluminum Housed, Chassis Mount
Following Parts
Random Products
(keyword RE70G12R0C02 Vishay Wirewound Resistors - Chassis Mount 20watts 12ohms 1% Inductive)